نقشه راه استارتاپی برای عبور از گردنه کرونا


نقشه راه استارتاپی برای عبور از گردنه کرونا

این روزها و پس از شیوع ویروس کرونا در ایران و با انتشار بی‌وقفه اخبار و اطلاعات منفی و با گسترش سایه سیاه رکود بر اکثر کسب و کارهای کشور، بسیاری از استارتآپ‌‌ها، فعالیت‌های خود را کمتر کرده یا متوقف کرده‌اند. اما نباید از یاد ببریم که تعطیلی کسب و کار راهکار عبور از این شرایط نیست چرا که اثرات این تعطیلی و ریزش مشتریان، تأثیر خود را در درازمدت روی کسب و کار خواهد گذاشت.

خوشبختانه شاهد هستیم که عزم ملی برای کنترل این بحران به وجود آمده است که در این میان شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها می‌توانند نقشی پررنگ و ماندگار در این حوزه داشته باشند. همان‌گونه که همیشه استارت‌آپ‌ها برای عبور از چالش‌ها توانسته‌اند راهکارهای نوینی ارائه دهند، در شرایط کنونی نیز با توجه به توانایی بالای آنان در حل چالش‌های موجود مثل نوآوری در کیت‌های ارزان‌قیمت تشخیص بیماری، تولید ابزار پیشگیری از بیماری و … مردم انتظار ویژه‌ای از اکوسیستم استارت‌آپی دارند. اگر استارت‌آپ‌ها به نقش خود در این شرایط بحرانی واقف باشند و مسئولیت خود را در این شرایط از یاد نبرند، خواهیم توانست این بحران را نیز با موفقیت پشت سر بگذاریم.

اما این فقط محدود به ساخت و پرورش ایده‌های جدید نیست، بلکه استارت‌آپ‌هایی که پیش‌تر کار خود را شروع کرده‌اند و توانسته‌اند جایگاه ویژه‌ای در بین مردم داشته باشند نیز نباید در شرایط کنونی میدان را خالی کرده و باعث ریزش مشتری‌های خود و مهاجرت مردم به بازار سنتی باشند چرا که در این شرایط است که می‌توان اعتماد مردم را هرچه بیشتر به کیفیت خدمات و مانایی سرویس‌دهی جلب کرد.

این موضوع را از منظر دیگری نیز می‌توان نگریست، با تعطیلی و رکود کسب و کارها، استارت‌آپ‌ها با کاهش نقدینگی و بودجه مواجه خواهند شد. باتوجه به دقت سرمایه‌گذاران در خصوص بررسی شیوه مدیریت برای عبور از بحران و مدیریت خسارت توسط مدیران استار‌ت‌آپ‌‌ها، عملکرد آن‌ها در عبور از بحران می‌تواند برگ درخشانی در کارنامه آن‌ها باشد و این اطمینان خاطر را در سرمایه‌گذار ایجاد کند که در هر شرایطی با راهکارهای نوین می‌توانند در بستری مستحکم بهترین عملکرد و بالاترین سودآوری را در بلند مدت داشته باشند.

اما نباید از یاد ببریم که حفظ سلامت کارکنان استارت‌آپ‌ها و کنار آن مشتریان آن‌ها باید سرلوحه کار آن‌ها در شرایط بحرانی باشد. در ادامه به بررسی برخی از راهکارهای مفید در این زمینه خواهیم پرداخت.

راه‌های مقابله با ویروس کرونا برای کسب‌وکارها

  1. دورکاری

قطعاً اولین راهکار درست در شرایطی که بتوان خدمات و وظایف را از راه دور و در منزل انجام داد، دورکاری است. اما تمامی جوانب آن باید به‌درستی سنجیده شود تا خلل و کمبودی در عملکرد و سرویس‌دهی به مشتریان ایجاد نشود و بتوان بخشی از کارها را در منزل انجام داد تا هم رفت و آمد کمتری صورت بگیرد هم کارکنان با تمرکز بیشتری به انجام امور محوله بپردازند.

  1. ارائه خدمات با در نظر گرفتن تمامی جوانب بهداشتی

در شرایطی که بخشی از سرویس‌ها باید به صورت حضوری به افراد ارائه شود، باید تمامی تمهیدات لازم اندیشیده شود تا خدمات با حفظ کیفیت سابق و اطمینان خاطر از امنیت و سلامت مشتریان ارائه شود. برای مثال استارت‌آپ‌هایی که در حوزه تغذیه و سلامت افراد کار می‌کنند می‌بایست این اطمینان را در مشتری‌ها ایجاد کنند که در بسته‌بندی و تولید تمامی محصولات تمامی جوانب بهداشتی رعایت شده است تا محصول کاملاً سالم و بدون ذره‌ای آلودگی به دست مشتریان برسد.

  1. رعایت بهداشت فردی، لغو جلسات و بازدیدهای غیرضروری

سطوحی که مداوم توسط کارکنان استفاده می‌شوند مانند سطح میزها، کیبورد و موس و سایر تجهیزات را به صورت منظم با استفاده از محلول‌های شستشوی معمول تمیز و ضدعفونی نمایید. در صورت امکان استفاده از تجهیزات عمومی مانند دستگاه‌های ثبت اثرانگشت را محدود کرد و تمامی تجهیزات ضدعفونی و بهداشتی را در اختیار کارکنان قرار داد.

  1. اطلاع‌رسانی و افزایش اطلاعات مشتریان از تمهیدات بهداشتی اتخاذ شده

در شرایط کنونی نقش روابط عمومی در کسب و کارها پررنگ‌تر از قبل است و با اطلاع‌رسانی درست در رسانه‌های اجتماعی می‌توان این اطمینان را در مشتریان ایجاد کرد که سرویس‌دهی همچون سابق ادامه داشته و همچنین تمامی موارد ضروری جهت حفظ سلامت مشتریان و ارائه خدمات بهتر به آن‌ها رعایت شده است. قطعاً انتشار تصاویری از نحوه تولید محصول و همچنین خدمات‌رسانی با رعایت شرایط بهداشتی و انتشار اخبار رضایت مشتریانی که در شرایط بحرانی از خدمات استفاده کرده‌اند، بسیار سودمند خواهد بود.

5. آمادگی برای شرایط بحرانی

این احتمال وجود دارد که با همه‌گیر شدن این بیماری، شرایط بحرانی و قرنطینه در شهرها ایجاد شود و در نتیجه آن تردد در شهرها محدود شده و برخی از سازمان‌ها و تولید‌کنندگان مجبور به تعطیلی شوند. هرچند احتمال این اتفاق بسیار پایین است ولی باید این احتمال در نظر گرفته شود و کسب و کاری موفق خواهد بود که در شرایط بحرانی بتواند خدمات جانبی ویژه در کنار فغالیت های خود به مشتریان خود ارائه دهد و این ذهنیت مثبت از مسئولیت‌پذیری را برای همیشه در ذهن مخاطبین خود ایجاد کند. این تمهیدات و اقدامات کاملاً به کسب و کارها بستگی دارد و باید بهترین تصمیمات و اقدامات لازم اخاذ شود.

در پایان باید به این نکته اشاره کرد که اگر برنامه‌ریزی درست و سنجیده انجام شود، می‌توان این بحران را نیز پشت سر گذاشت و اعتماد مردم نسبت به کسب و کارهای نوپا و اکوسیستم استارتاپی کشور را افزایش داد.

مقاله

دیدگاهتان را بنویسید