کارخانه نوآوری

کارخانه نوآوری کارن ، به عنوان اولین حلقه از زنجیره کارآفرینی پایدار و محل مناسبی برای راه‌اندازی کسب‌وکارهای نوآورانه و فناورانه، کاری نو از شتابدهنده کارن و اولین کارخانه نوآوری استان اردبیل است که در زمینی به مساحت بیش از 1000 مترمربع با ظرفیت ارائه فضای کار اشتراکی به تیم‌های استارتاپی راه‌اندازی شده است. فضای کار اشتراکی، محلی است برای فعالیت استارتاپ‌ها و فریلنسرهایی که بودن در یک محیط نوآورانه، شبکه‌سازی با دیگر فعالان حوزه نوآوری، سرمایه‌گذاران، VCها و دیگر بازیگران زیست‌بوم کارآفرینی و استفاده از کمک و همراهی و دانش آنها برای‌شان اهمیت بسیاری دارد.
کارخانه نوآوری کارن، به عنوان بازیگر جدید اکوسیستم نوآوری و کارآفرینی که مفهوم نوینی از هم‌افزایی را برای فعالان زیست‌بوم نوآوری با خود همراه دارد، محل تجمع استارتا‌پ‌ها و فرصت مناسبی برای آنهاست تا از مزیت منحصر به فرد تجمیع امکانات و خدمات تخصصی و حتی پاره‌ای خدمات عمومی مورد نیاز استارتا‌پ‌ها که حاصل تمرکز شتابدهنده‌ها، مراکز نوآوری، صندوق پژوهش و فناوری و سایر اجزای مهم اکوسیستم کارآفرینی در این مجموعه است، استفاده کنند و از متخصصان به عنوان منتور یا مرشد بهره ببرند و ایده‌هایشان را محک بزنند.
کارن با دیدگاه نوآورانه و با بهره‌گیری از توانمندی‌های جوانان ایرانی خلاق و کوشا سعی دارد با هدف ایجاد بستری مناسب جهت رشد و پیشرفت کارآفرینان جوان کشور و حمایت از ایده‌های استارتاپی، استارتاپ‌های خلاق و کسب‌وکارهای نوپا، شکاف‌های موجود بین صنعت و دانشگاه را شناسایی و ترمیم کرده و منجر به اشتغالزایی و بهبود شرایط اقتصادی کشور شود. بنابراین در راستای ماموریت خود در حوزه‌های مختلف با کمک سازمان‌های بزرگ پرآوازه و موفق، به استارتاپ‌ها این امکان را می‌دهد تا روی مهارت و ایده‌های خود تمرکز کنند و درآمدزایی از آنها را به تخصص و تجربه کارن بسپارند.
هدف کارخانه نوآوری مشارکت در خلق مدام داستان موفقیت استارتاپ‌ها در زیست‌بوم کارآفرینی ایران است و باور دارد که با ارتقاء خدمات خود می‌تواند نقش مثبتی در بهبود اکوسیستم نوآوری و کارآفرینی کشور ایفا کند و پذیرای فعالان زیادی از زیست‌بوم کارآفرینی ایران در قالب تیم‌های متعدد در پورتفولیوی خود باشد؛ پس تلاش دارد تا تبدیل به قلب تحقیق و توسعه و مرکز اصلی نوآوری در استان اردبیل شود.